Zabavíte děti jinak, než elektronikou – v současné době bohužel přibývá případů závislosti na elektronických hračkách a užitných předmětech, jako jsou mobilní telefony, tablety a herní konzole. Nenechte propadnout vaše ratolesti závislosti na virtuální realitě a nabízejte jim naopak to, co je od ní bude odvádět. Snažte se jim organizovat program vlastní tvořivé a hlavně fyzické zábavy. Se závislostí na mobilních telefonech a sociálních sítích mohou skončit i v ordinaci psychiatra a podrobit se nesnadnému procesu léčby.
Dvě hodiny tělesné výchovy týdně je málo – děti se na dětském hřišti na zahradu pohybují docela svižně a mohou tu významně posilovat většinu svalových partií svého vyvíjejícího se těla. Dvě hodiny tělesného cvičení za týden v rámci povinného tělocviku, to je opravdu málo, a tak k nim ještě přidejte alespoň pravidelnou každodenní jízdu na kole a hru na dětském hřišti s prolézačkami, houpačkou a lanem na šplhání.
Hrajte si s dětmi i vy – kdy jste si naposledy hráli s dětmi na písku? Kdy jste naposledy stavěli hrady a písečná jezera? Buďte vašim ratolestem inspirací a ukažte jim, jak postavit z písku hradní zeď, jak formovat jednotlivé písečné cihly a skládat je na sebe, jak vytvořit kulatou kupoli a jak udržet pohromadě válcovou hradní věž.
Dětský antistres – víte o tom, že stres je jeden z nejhorších vlivů na lidské zdraví, a že se netýká jen dospělých? I děti bývají vystresované ze školy, z kontaktu s některými vrstevníky i dospělými lidmi, z přemíry povinností a z mnoha hrubostí, které vídají kolem sebe v mezilidských vztazích na ulici, v obchodním centru, v parku, a ve značné míře i v televizi. Děti se také potřebují odreagovat a zahradní hřiště má k tomu všechny předpoklady. Docela obyčejná houpačka a skluzavka dovedou zlepšit náladu již během několika minut.